11 شهریور 1398

نگاه مدارس صدرا نگاه جهانی و انقلابی است

مولف: حاجی پروانه   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:
2/3

نگاه مدارس صدرا نگاه جهانی و انقلابی است

به‌گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، حجت‌الاسلام حامد تقدیری ظهر امروز در اجلاس سالانه مدیران مدارس صدرا کل کشور که در هتل آفتاب ولایت برگزار شد، با بیان اینکه بحث تخصیص نیروی انسانی به‌استان‌ها در گذشته توسط ستاد مرکزی تهران انجام می‌گرفت، گفت: آخرین جلسه‌ کمیته عالی معارف به‌ این موضوع پرداخته و تصمیم بر این شد، تخصیص نیروی انسانی در استان‌ها انجام شود. 

رئیس سازمان مدارس علوم و معارف اسلامی صدرای ولایت اظهار کرد: به مدیران کل‌ مدارس صدرا پسرانه در استان‌ها ابلاغ کردیم برای جذب نیروی انسانی می‌توانند به ستاد کل نیروهای مسلح درخواست بدهند و به عنوان نیروی انسانی، سرباز طلبه در اختیارشان قرار دهد. 

وی افزود: اموال مدارس صدرا یا مربوط به سازمان تبلیغات اسلامی استان‌ها و یا مربوط به وزارت آموزش و پرورش است و برچسب اموال خیّر و مدرسه روی وسایل این مدارس معنایی ندارد. 

تقدیری در خصوص نحوه انتخاب مدیر مدارس اظهار کرد: مصاحبه‌ای در ستاد کل انجام می‌دهیم و سپس در کمیته عالی معارف پس از بررسی درباره صلاحیت فرد برای مدیریت وی رأی گیری می‌شود. 

رئیس سازمان مدارس علوم و معارف اسلامی صدرای ولایت متذکر شد: بالاخره پس از 30 سال کتاب علوم معارف نوشته شد، انتقادات زیادی به کتاب وارد است که با نقطه نظرات معلمان و مدیر کل‌ها درصدد اصلاحات کتاب هستیم. 

وی  اضافه کرد: تدریس 10 درصد از محتوای کتاب درسی که در امتحان نهایی نمی‌آید به اختیار ما است و می‌توانیم به صورت فوق برنامه و یا در تابستان آن مطالب را تدریس کنیم.

تقدیری افزود: اینکه در کنار کتاب علوم معارف دانش آموزان باید کتاب‌های رشته علوم انسانی را هم بخوانند به‌خاطر شرکت در کنکور است. 

رئیس سازمان مدارس علوم و معارف اسلامی صدرای ولایت با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب درباره کنکور گفت: دانش آموزان فکر می‌کنند کنکور هدف غایی است و  از همان دوران ابتدایی دغدغه تست زنی دارند، این کار موسسات سودجو کنکور و رسانه است. 

وی با بیان اینکه ظرفیت خالی دانشگاه‌ها بسیار زیاد بوده و همه گرایش‌ها به رشته تجربی و علوم پزشکی است، تصریح کرد: این گرایش به علت درآمد بالای پزشکان و نگاه مادی گرایانه‌ای است که به ذهن دانش آموزان تزریق می‌شود. 

تقدیری  بیان کرد: افتخار ما در مدارس صدرا این است که سال گذشته بیش از 300 نفر از دانش آموزان ما در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شدند. 

رئیس سازمان مدارس علوم و معارف اسلامی صدرای ولایت با اشاره به فرمایش رهبری که فرمودند وقتی شما شاگردی تربیت کردید که شاگرد شما خودش مربی شد، تمدن سازی رقم می‌خورد، اضافه کرد: دانشجو شدن در دانشگاه فرهنگیان سراسر اخلاص است. 

وی گفت: ما با کنکور به معنای علم آموزی موافقیم ولی با کنکوری که جیب موسسات کنکور را پر می‌کند، مخالفیم. 

تقدیری با تاکید بر اینکه ما در صدد توانمند سازی معلمان برای بالا بردن سطح علمی مدارس صدرا هستیم، خاطرنشان کرد: سال گذشته از  2 هزار 500  نفر دانش آموخته مدارس صدرا 135 نفر وارد حوزه علمیه شدند که این مسئله مورد رضایت رهبری نیز است. 

رئیس سازمان مدارس علوم و معارف اسلامی صدرای ولایت افزود: ارتباطات ما با حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها پر رنگ شده است و تفاهم نامه های همکاری با حوزه علمیه «چهارده معصوم» قم امضا کردیم که پذیرش آن‌ها از مدارس صدرا به صورت ویژه انجام شود. 

وی متذکر شد: نوجوانان ما در زمان جنگ توانستند پا به پای بزرگترها در مقابل دشمن ایستادگی کنند پس امروز هم در جنگ اقتصادی و فرهنگی می‌توانند اثر گذار باشند. 

تقدیری افزود: نگاه مدارس صدرا نگاهی راهبردی در راستای انقلاب اسلامی و تربیت دانش آموزانی نخبه و انقلابی است. 

تعداد مشاهده (580)       نظرات (1)

نظرات کاربران درباره خبر "نگاه مدارس صدرا نگاه جهانی و انقلابی است"


سلام ببخشیدمادانش اموزمعارفیم واقعابراکنکوربامشکل مواجه میشیم ؟لطفایه کاری کنین.اصلامنبعی براعربیمون نیس.بایدباانسانی هاقیاس شیم ولی اوناوقتشون بیشتره بادروس سبک وکمشون.ولی مااصلن داریم عذاب میدیم خودمونوو.....

نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید
   

تمامی حقوق متعلق به سازمان مدارس معارف اسلامی می باشد قدرت گرفته از پورتال نما محصول شرکت بهسامان تدبیر