9 مرداد 1398

مدارس صدرا می‌توانند بیانیه گام دوم را در جامعه محقق کنند

مولف: حاجی پروانه   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:
2/6

مدارس صدرا می‌توانند بیانیه گام دوم را در جامعه محقق کنند

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حامد تقدیری رئیس سازمان مدارس علوم و معارف اسلامی صدرای ولایت در مورد دوره‌های «آموزشی و مهارت افزایی مدیران جوان مدارس صدرا»، اظهار کرد: این دوره‌ها ویژه دانش‌آموزان نخبه دوره متوسط دوم مدارس صدرا برگزار می‌شود و در هر دوره ۱۴۰ نفر شرکت می‌کنند.

وی افزود: محتوای این دوره‌ها به نحوی طراحی شده که علاوه بر توانمندسازی دانش‌آموزان، تلاش می‌کند آنها را با مسائل بیانیه گام دوم به خوبی آشنا کند و یک رویداد فعالیتی، گروهی و برنامه‌ای را توسط دانش‌آموزان به انجام برساند.

حجت‌الاسلام تقدیری ادامه داد: با طراحی دوره‌های آموزشی و مهارت افزایی مدیران جوان مدارس صدرا تلاش کردیم، این مدارس را در انجام تحقق بیانیه گام دوم به دانش‌آموزان واگذار و آنها را در مسیر رشد مدارس درگیر کنیم و این فعالیت‌ها توسط گروهی در سازمان مدارس علوم و معارف اسلامی صدرای ولایت رصد، دنبال و پیگیری می‌شوند.

وی با بیان اینکه چهار دوره آموزشی و مهارت افزایی دانش‌آموزان نخبه مدارس صدرا در تابستان امسال برگزار می‌شوند، تصریح کرد: مدارس صدرا می‌توانند گفتمان انقلاب را تبدیل به برنامه کرده و برای تحقق در جامعه، آن را دنبال کنند. 

رئیس سازمان مدارس علوم و معارف اسلامی صدرای ولایت با اشاره به این موضوع که رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم مسؤولیت‌های انقلاب را بر دوش جوانان گذاشتند، افزود: مدارس صدرای ولایت به‌عنوان کانون مدارس انقلاب اسلامی تلاش می‌کند با برگزاری «دوره‌های آموزشی و مهارت افزایی مربیان جوان» نقش مؤثری در رشد، اعتلا و تربیت نسل مهذب، نخبه، انقلابی، مسؤولیت‌پذیر و پرنشاط برای تحقق بیانیه گام دوم ایفا کند.

وی گفت: همچنین دوره‌های «روشنا» ویژه تمام دوره‌های آموزشی مدارس دخترانه صدرای ولایت، گامی نو در مسیر رشد و تعالی معرفت دینی و انقلابی دانش آموزان دختر برمی‌دارد که این دوره‌ها با مشارکت جامعة الزهرا سلام الله علیها، مدرسه علمیه حضرت عبدالعظیم علیه السلام و مدرسه علمیه کوثر وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی برگزار می‌شوند.

حجت‌الاسلام تقدیری یادآور شد: دوره‌های تربیت مربیان جوان ویژه بانوان مربی صدرا با مشارکت اداره‌کل تبلیغات اسلامی قم و مدرسه علمیه حضرت عبدالعظیم علیه السلام خواهران در راستای تربیت و مهارت افزایی مربیان جوان در تابستان ۹۸ برگزار می‌شوند؛ سازمان مدارس علوم و معارف اسلامی صدرای ولایت در این دوره‌ها تلاش می‌کند چشم اندازی را نسبت به آینده دختران تراز انقلاب اسلامی و مسؤولیت‌ها و نقش آنها براساس بیانیه گام دوم و مطالبات مقام معظم رهبری، مشخص کند.

تعداد مشاهده (537)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "مدارس صدرا می‌توانند بیانیه گام دوم را در جامعه محقق کنند"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید
   

تمامی حقوق متعلق به سازمان مدارس معارف اسلامی می باشد قدرت گرفته از پورتال نما محصول شرکت بهسامان تدبیر