23 تیر 1398

دبیرستان دخترانه علوم و معارف اسلامی صدرای تبریز

مولف: صدرای تبریز   /  دسته: فرهنگی و هنری   /  رتبه دهید:

دبیرستان دخترانه علوم و معارف اسلامی صدرای تبریز

متربیان ، والدین و مربیان دبیرستان دخترانه علوم و معارف اسلامی صدرا در همایش مردمی حجاب و عفاف حضور یافتند . در این اجتماع باشکوه که به دلیل تقارن با ایام پرخیر و برکت دهه کرامت ، با برنامه های متنوعی همراه بود ، با سخنرانی خطیب و امام جمعه محترم شهر تبریز ، حاج آقا آل هاشم شکوه دوچندان یافت .

ایشان  ضمن سخنرانی در این جمع ، با بیان پاکدامنی و تدین بانوان ایرانی و آذربایجانی، یادآوری کردند: بانوان با تاسی از آموزه‌های دینی رسالت خود را انجام دهند.همچنین با اشاره به تلاش عده ای برای زیر سئوال بردن حجاب و عفاف، اظهار داشتند، عفاف و حجاب دو ارزش والا در جامعه بشری و به ویژه جوامع اسلامی است که با توجه به معانی ارایه شده، حجاب امری ظاهری و در ارتباط با جسم است؛ اگرچه پوشش حجاب در ظاهر افراد ظهور پیدا می‌کند، اما حجاب برخاسته از اعتقادات و باورهای دینی افراد است.به عبارتی حفظ چشم، گوش و قلب و تمامی اعضا و جوارح از هرگونه خطا و گناه همان عفاف است که حاصل این عفت، حجاب و پوشش ظاهری می‌شود.هم چنین با بیان اینکه حجاب امر خدا بوده و باید حفظ شود، افزودند: تلاش کنیم تا در حفظ حجاب به وظیفه دینی خود عمل کنیم، چون حفظ این واجب الهی، اطاعت از دین الهی است و اطاعت از او حقی است که بر بندگان نهاد شده است.

ایشان از علل بی حجابی در جامعه مواردی را برشمردند و لزوم بیداری و توجه در این زمینه را خاطر نشان کردند . از جمله اشاره داشتند به نداشتن برنامه های هدفمند در این زمینه ، نقش رسانه ها و فضای مجازی ، ضعف در تبیین فرهنگ اسلامی ، تبلیغات  ناصحیح در کشور،کمبود سواد رسانه ای، توطئه های دشمنان و ...

 

 

 

 

تعداد مشاهده (272)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "دبیرستان دخترانه علوم و معارف اسلامی صدرای تبریز"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید
   

تمامی حقوق متعلق به سازمان مدارس معارف اسلامی می باشد قدرت گرفته از پورتال نما محصول شرکت بهسامان تدبیر