23 دی 1397

آیه حیات طیبه

مولف: حاجی پروانه   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:

آیه حیات طیبه

هوالحکیم

آیه حیات طیبه

آدمی و جهان پیرامونش در یک تغییر و دگرگونی پیوسته بسر می‌برد. این قانون هستی و تقدیر پروردگار جهانیان است که آدمی در فرایند بودن و شدن، در یک تغییر دایمی باشد. چرا که برای رسیدن به سعادت و رستگاری، به مراقبتی پیوسته و اصلاحی مداوم نیازمند است. تلاش‌های تحول‌خواهی و تحول‌طلبی همیشه بر زندگی انسان سایه‌افکنده و او را در جاده‌ی رشد و تعالی قرار داده است. گستره‌ی تربیت جزو عرصه‌هایی است که بیش از حوزه‌های دیگر به این تغییر و تحول نیازمند است، این لزوم به ماهیت آدمیان و وجود تربیت پذیرش برمی‌گردد. آنجا که پای آدمی و پرورش استعداد و تعالی ظرفیت‌های وجودیش بمیان می‌آید، ضرورت داشتن طرح و برنامه‌أای برای هدایت این پتانسیل‌ها کاملاً نمایان می‌شود.

حرکت‌های تحول‌خواهانه و تحول‌طلبی فزونی یافته و افراد و گروه‌های بسیاری کمر همت به این دگرگونی بسته‌اند.  در این میان نظام رسمی بواسطه‌ی سند تحول بنیادین و اسناد مرتبط با آن، اهتمامی ویژه و ممتاز دارد. این اسناد معتبر و بن‌مایه‌های قابل اتکاء متأسفانه در سطح چارچوبه به نظری و تئوریک باقی مانده و خود را به ساحت مدرسه و عملیات نزدیک نکرده است، هر چند تلاش‌هایی صورت گرفته است.

مؤسسه مدارس علوم و معارف اسلامی صدرای ولایت از دو سال پیش با راه‌اندازی شورای تربیتی مؤسسه، طراحی و تدوین استراتژی تربیتی مدارس را براساس سند تحول بنیادین و آموزه‌های آن دنبال کرده است. ماحصل این سعی صمیمانه تولید تحول و تعالی تربیت است که عملیات اجرایی آن نیز در دستور کار قرار گرفته است. همانگونه که اشاره شد مضامین و مطالب سند تحول بنیادین از ظرفیت بسیار بالایی برای برنامه‌ریزی و عمل برخوردار است و باید امکان بهره‌مندی از این منبع پاک را از طریق سازمان و ساماندهی روش‌های اجرایی مناسب، فراهم کرد. این بخش از سایت سازمان به مطالب و مقاله‌های تربیتی اختصاص خواهد یافت که اندیشه‌ی تربیتی ما را در خصوص ریل‌گذاری جدیدی در حوزه‌ی تربیت یاری رساند.

در واقع تمامی محتواهای مرتبط و مناسب که قوام و دوام حرکت‌های تربیتی درون‌مدرسه را دنبال کنند، می‌توانند در این مقوله جای گیرند.

تعداد مشاهده (128)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "آیه حیات طیبه"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید
   

تمامی حقوق متعلق به سازمان مدارس معارف اسلامی می باشد قدرت گرفته از پورتال نما محصول شرکت بهسامان تدبیر