1 دی 1397

وظیفه مدارس صدرا تربیت نفوس مستعد برای اداره آینده کشور است

مولف: حاجی پروانه   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:
5

وظیفه مدارس صدرا تربیت نفوس مستعد برای اداره آینده کشور است

وظیفه مدارس صدرا تربیت نفوس مستعد برای اداره آینده کشور است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان گفت: وظیفه مدارس علوم و معارف اسلامی صدرای ولایت، تربیت نفوس مستعد برای اداره آینده کشور است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان، حجت الاسلام رحمت الله اروجی در نشست مدیران مدارس علوم و معارف اسلامی صدرای ولایت استانهای اصفهان و چهارمحال و بختیاری که با موضوع تبیین طرح تحول و تعالی تربیت برگزار شد، اظهار کرد: این طرح مقدمه‌ای بر اجرای مطلوب سند بنیادین تحول در آموزش و پرورش است.

وی با بیان اینکه مدارس تحت نظارت سازمان مدارس معارف اسلامی پیشتاز در مباحث تربیتی و آموزشی هستند، افزود: وظیفه این مدارس تربیت نفوس مستعد برای اداره آینده کشور است.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه رفتار و تلاش مجاهدانه مدیران و موفقیتهای دانش‌آموزان مدارس صدرای ولایت در بین مدارس سطح کشور زبانزد است، تصریح کرد: شهید حججی محصول تربیت اینگونه مربیان است.

حجت الاسلام اروجی در بخش دیگری از سخنان خود به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: نخبگان جامعه و به خصوص سنگرداران عرصه تعلیم و تربیت باید نسبت به جایگاه ارزشمند نظام اسلامی در جهان معاصر توجه کرده و این واقعیت انکارناپذیر را تبیین کنند که این رستاخیر معاصر به واسطه مجاهدت بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی، همراهی مردم خوب ایران اسلامی و پایمردی ایثارگران و برکت خون پاک شهدا شکل گرفته و علی‌رغم هجمه‌های بسیار نابرابر فرهنگی و تبلیغی دشمنان، همچنان با عزت و اقتدار مسیر خودش را می‌پیماید.

 

وی تاکید کرد: نباید مشکلات و گرفتاریهای موجود در مدیریت داخلی کشور، ما را از پیروزی‌های بی‌بدیل نظام مقدس جمهوری اسلامی در عرصه جهانی و منطقه، که دشمنان با نگاه تعجب، و آزادی‌خواهان دنیا با افتخار آن را دنبال می‌کنند، غافل کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی اصفهان افزود: همه باید ضمن بازخوانی مجدد اندیشه های ناب امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب که برگرفته از قرآن کریم و اسلام ناب است، مقتدر، امیدوار به آینده و با توکل به پروردگار در عرصه تربیت دینی حضور فعال داشته باشیم.

وی خاطر نشان کرد: بنابر آموزه های دینی چنانچه ولایتمدار و پایمرد به استقامت باشیمِ، فتح الفتوح پیروزی نصیب جامعه اسلامی خواهد شد.

نشست مدیران مدارس علوم و معارف اسلامی صدرای ولایت استانهای اصفهان و چهارمحال و بختیاری 29 آذرماه با حضور داود بهرامسری رئیس سازمان مدارس معارف اسلامی، دکتر گیلک دبیر اجرایی طرح تحول و تعالی تربیت و دکتر ناسخیان عضو شورای تربیتی مدارس در سالن جلسات اداره کل تبلیغات اسلامی اصفهان برگزار شد.

 

 

رئیس سازمان مدارس معارف اسلامی:

ضرورت پرداختن به مسائل تربیتی در مدارس صدرای ولایت

رئیس سازمان مدارس علوم و معارف اسلامی بر ضرورت پرداختن به مسائل تربیتی در مدارس تاکید کرد و گفت: رسالت تربیتی ما در مدارس صدرا این است که انسانهایی مفید برای دینِ خدا و جامعه تربیت شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان، داود بهرامسری رئیس سازمان مدارس علوم و معارف اسلامی 29 آبان ماه در نشست مدیران مدارس صدرای ولایت استانهای اصفهان و چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه شاید نزدیکترین مدارس به اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پروش، مدارس صدرا هستند، افزود: درست است که در مدارسی کار می‌کنیم که ساختمان، اساتید، متون و برنامه های درسی و دیگر عناصر آن در اختیار ما نیست، ولی می توانیم در این فضا، مداخله داشته باشیم و بر اساس نظام تربیتی مطلوب فعالیت کنیم.

وی گفت: رسالت تربیتی ما در مدارس صدرا این است که انسانهایی مفید برای دینِ خدا و جامعه تربیت شوند و قطعا این کار مورد رضایت خداوند خواهد بود.

داود بهرامسری به برخی موانع تربیتی همچون کنکور و برخی مسائل اقتصادی و فرهنگی در نظام آموزشی کشور اشاره کرد و تاکید کرد: فارغ از همه موانع سیاسی، اقتصادی و فرهنگی نباید بگذاریم بنیه تربیت دینی در جامعه ضعیف شود.

وی ادامه داد: سرمایه گذاری در مسائل تربیتی باعث می شود تا در سالهای آینده شاهد انسانهایی باشیم که اهل ایثار و مجاهدت هستند.

رئیس سازمان مدارس معارف اسلامی با اشاره به اصول تربیتی و ضرورت استمرار آن، افزود: اصل احسان، حیا، کرامت انسانی و محبت از جمله اصول تربیتی است که ارتباط تنگاتنگ با هم دارند و باید مدیران مدارس ضمن رعایت این اصول، آن را به دانش‌آموزان نیز آموزش دهند.

وی گفت: حسن خلق، حسن نیت، ادب و اظهار دوستی، وفاداری، بخشندگی و انصاف از جمله صفاتی هستند که وجودشان در مدرسه، به فضای آموزشی آرامش می دهد.

در ادامه این نشست دکتر گیلک دبیر اجرایی طرح تحول و تعالی تربیت و دکتر ناسخیان عضو شورای تربیتی مدارس در خصوص راهکارهای اجرای این طرح و ایجاد مدرسه صالح به ایراد سخن پرداختند.

تعداد مشاهده (239)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "وظیفه مدارس صدرا تربیت نفوس مستعد برای اداره آینده کشور است"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید
   

تمامی حقوق متعلق به سازمان مدارس معارف اسلامی می باشد قدرت گرفته از پورتال نما محصول شرکت بهسامان تدبیر