17 آذر 1397

فعالیت‌های توسعه‌ای در رشته معارف اسلامی گسترش می یابد

مولف: حاجی پروانه   /  دسته: علمی - فرهنگی و هنری   /  رتبه دهید:
5

فعالیت‌های توسعه‌ای در رشته معارف اسلامی گسترش می یابد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی،داوود بهرامسری در نشست تخصصی با مدیران مدارس صدرای آذربایجان شرقی ابراز داشت: بر اساس توافقنامه وزارت آموزش و پرورش با مسئول حوزه‌های علمیه مقرر شد تا آنها نیز نسبت به توسعه مدارس معارف اقدام نمایند

وی افزود: هم اکنون ۱۲۵ مدرسه علوم و معارف اسلامی صدرا در سطح کشور با ۱۱ هزار و ۳۰۰ دانش آموز مشغول فعال هستند که از این تعداد ۶۸ مدرسه پسرانه و ۵۶ مدرسه دخترانه است.

رئیس مدارس صدرای کشور با اشاره به ضرورت توسعه مدارس صدرا ویژه دختران گفت: با توافقات انجام شده آمار دختران محصل در مدارس صدرا در حال افزایش است و در آینده شاهد سبقت آنها از پسران خواهیم بود.

بهرامسری گفت: ایجاد المپیاد رشته معارف اسلامی، تهیه فیلم‌های آموزشی دبیران و دانش آموزان در درس‌های تخصصی و تأسیس گروه معارف برای تألیف کتب درسی در آموزش و پرورش از جمله اقدامات انجام شده برای افزایش بار علمی دانش آموزان صدرا به شمارمی روند.

وی با تأکید بر نقش مسائل تربیتی در آینده دانش آموزان گفت: این امر یکی از مباحث مورد سند تحول آموزش کشور است تا بتوانیم در خروجی مدارس صدرا، دانش آموزانی در تراز اسلام و انقلاب اسلامی تحویل آینده دهیم و به همین منظور نیاز است تا مدیران مدارس در این زمینه انتقادات و پیشنهادات تربیتی خود را ارائه دهند.

رئیس مدارس صدرای ولایت کشور با تأکید بر خواسته رهبر معظم انقلاب در خصوص سرمایه گذاری در بخش آموزش و پرورش افزود: دبیرستان‌های صدرا باید پرچمدار سند تحول نظام آموزشی باشند و این جز با تغییر نگاه دانش آموزان به خود از منظر کرامت نفس و گشودن عرصه‌های مشارکت در مدیریت مدارس مقدور نیست.

 

تعداد مشاهده (427)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "فعالیت‌های توسعه‌ای در رشته معارف اسلامی گسترش می یابد"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید
   

تمامی حقوق متعلق به سازمان مدارس معارف اسلامی می باشد قدرت گرفته از پورتال نما محصول شرکت بهسامان تدبیر