13 آذر 1397

برگزاری نشست هم اندیشی مسئولین صدرای ولایت با مدیران مدارس صدرای استان آذربایجان شرقی

مولف: حاجی پروانه   /  دسته: علمی - فرهنگی و هنری   /  رتبه دهید:
5

برگزاری نشست هم اندیشی مسئولین صدرای ولایت با مدیران مدارس صدرای استان آذربایجان شرقی

نشست هم اندیشی مدیران مدارس علوم و معارف اسلامی صدرای ولایت استان اذربایجان شرقی در ساعت 9 صبح روز دوشنبه مورخه 12/9/1397 در اتاق جلسه اداره کل تبلیغات اسلامی تبریز برگزار شد.

در این جلسه استاد بهرامسری  مدیر عامل سازمان مدارس معارف اسلامی کشور ، دکتر گیلک معاونت پرورشی و دبیر دبیرخانه طرح تحول و تعالی تربیت ، دکتر ناسخیان عضو شورای تربیتی موسسه ، ایپچیان کارشناس سند تحول بنیادین اموزش و پرورش استان ،حجه الاسلام و المسلمین دکتر سید شها ب الدین حسینی مدیر کل ، حجه الاسلام باقری معاون فرهنگی ، آموزشی ، آذری مسئول آموزش تبلیغات اسلامی و دیندار رابط مدارس علوم و معارف اسلامی و کلیه مدیران مدارس صدرا حضور داشتند و موضوعات اصلی جلسه بشرح زیر مورد بررسی قرار گرفت.

1- دکتر سید شهاب الدین حسینی مدیر کل تبلیغات اسلامی ضمن عرض خیر مقدم به حضار حاضر در جلسه ، مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا را بهترین محل برای جوانان علاقمند به مسائل دینی و قرانی اعلام نمودند و به مدیران مدارس توصیه نمودند که بایستی نخبه های دینی موجود در مدارس را بنحوی گزینش و در طول مدت تحصیل در تربیت و نخبه پروری دینی آنان تلاش لازم مبذول گردد و در پایان ضمن تقدیر و تشکر از مدیر کل اموزش و پرورش استان که در توسعه این مدارش تلاش لازم را دارند بعضی از مشکلات این مدارس را اعلام نمودند سعی بر این است که در رفع این مشکلات نیز اقداماتی انجام گیرد.

2- استاد بهرامسری مدیر عامل موسسه مدارس صدرای ولایت در خصوص اهمیت طرح تحول و تعالی تربیت ، رعایت اصل کرامت در مدارس و مشارکت دادن دانش آموزان در امورات جاری مدرسه و همچنین در خصوص اجرائی کردن  این طرح در مدارس در حد توان و وسع مدرسه مورد انتظار بوده و در طول جلسه به مشکلات و سئوالات مدیران مدارس پاسخ لازم ارائه نمودند.

3- دکتر گیلک دبیر اجرائی طرح تحول و تعالی تربیت  با موضوع چگونگی اجرای طرح در مدارس در دو نوبت صبح و بعد از ظهر بطور مفصل و کاربردی به ارائه راهکارهای عملیاتی طرح در مدارس پرداختند  وهشت روش پیاده سازی مدرسه صالح بصورت موردی توضیح دادند  از مدیران مدارس در خواست نمودند که برای بازدید آتی سعی شود تمام مدارس این طرح را در مدارس خود اجرائی نمایند.

4- استاد دکترناسخیان  عضو شورای تربیتی موسسه  سخنرانی خود را با موضوع چرا مدرسه صالح  و اهمیت این موضوع در اجرائی کردن طرح در مدارس بیانات مفصلی را اعلام نمودند و اینک دانش آموز را می شود با محبت و مودت  و اصل تکریم و مدارا و با استفاده از سیره امامان و ائمه اطهار (ع) مدرسه صالح را بنحو شایسته ای اجرائی کنیم .

نهایتا در پایان با اهدا هدایا برای مدیران مدارس و قدر دانی از اقای علیپور مدیر بازنشسته شهرستان مرند  جلسه راس ساعت 5.30 دقیقه بعد از ظهر با صلواه بر محمد و ال محمد خاتمه یافت.

تعداد مشاهده (291)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "برگزاری نشست هم اندیشی مسئولین صدرای ولایت با مدیران مدارس صدرای استان آذربایجان شرقی"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید
   

تمامی حقوق متعلق به سازمان مدارس معارف اسلامی می باشد قدرت گرفته از پورتال نما محصول شرکت بهسامان تدبیر