صدور مجوز برای تاسیس مدارس صدرا

دبیرستان‌های علوم و معارف اسلامی در کشور سه‌گونه هستند که به صورت وابسته اداره می‌شوند:

1- دبیرستان‌های علوم و معارف اسلامی شهید مطهری وابسته به مدرسه‌ی عالی شهید مطهری
2- دبیرستان‌های علوم و معارف اسلامی صدرا وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی
3- دبیرستان‌های علوم و معارف اسلامی هدی وابسته به جامعه‌الزهرای قم؛ برخی دیگر از دبیرستان‌ها به صورت غیرانتفاعی اداره می‌شوند. علاوه‌بر اینها برخی نیز به صورت دبیرستان‌های دولتی علوم و معارف اسلامی اداره می‌شوند اما هنوز توسعه‌ی چندانی پیدا نکرده‌اند.
 
 

شیوه‌ی تأسیس دبیرستان علوم و معارف اسلامی وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی:

شیوه های تاسیس مدارس صدرا


همچنانکه در مقدمه آمده است ، مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در حکم انتصاب حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید مهدی خاموشی به عنوان ریاست سازمان تبلیغات اسلامی مقرر فرمودند :


« ....
هدف عمده سازمان تبلیغات اسلامی آن است که اندیشه تابناک اسلام را در همه‌ی زمینه‌های مورد نیاز در معرض دید روشن بینانه‌ی عموم مردم، بخصوص جوانان قرار دهد امروزه باتوجه به گستردگی و تنوع ابزارهای ارتباطی ، تبلیغ همه جانبه‌ی دین تلاش گسترده و نگاه همه جانبه‌ و بینش وسیع و نافذ و انسانهای مجرب و کار آزموده را می‌طلبد ».


همچنین دراین حکم آمده است: « نسل جوان ایران اسلامی دارای ذخیره‌ی سرشاری از ایمان و شوق و طراوت و استعداد است ، مسئولان تبلیغات دینی کشور باید پاسخگوی این ظرفیت و نیاز عظیم باشند. »


با توجه به سوابق و تجارب ذی قیمت جناب آقای دکتر خاموشی در تاسیس و اداره دبیرستانهای علوم و معارف اسلامی و استنباط به عمل آمده
از حکم انتصاب صادره از سوی ولی امرمسلمین، رویکرد جدید سازمان تبلیغات اسلامی پاسخگویی به این ظرفیت و نیاز عظیم می باشد و در راستای تربیت نیروی انسانی مجرب و متخصص در حوزه‌ی علوم و معارف و تمدن اسلامی برای آینده کشور و مقابله با هجمه‌ی تبلیغات سوء دشمنان و تربیت نیروهایی که پاسخگوی شبهات مستحدثه دینی باشند، نسبت به راه‌اندازی دبیرستان‌های علوم و معارف اسلامی صدرا اهتمام و اقدام نمود.

تمامی حقوق متعلق به سازمان مدارس معارف اسلامی می باشد قدرت گرفته از پورتال نما محصول شرکت بهسامان تدبیر